Moj grad
U Kostolcu obeleženo 19 meseci od pada nadstrešnice u Novom Sadu
Foto: V.P.
Na glavnoj raskrsnici u Kostolcu juče, 1. juna 2026. godine, građani su šesnaestominutnom tišinom obeležili 19 meseci od pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novi Sad, u tragediji u kojoj je život izgubilo šesnaest osoba.
Okupljanje je organizovala neprofitna, samoorganizovana i nestranačka grupa građana „Kostolac podržava studente“, koja je prethodno pozvala sugrađane da prisustvuju skupu sa porukom: „Obeležićemo zajedno 19 meseci tuge i nepravde“, kako je navedeno u objavi grupe.

💔
2.6.2026. 20:47
Bavo dobri ljudi, B R A V O !
Sharin_dot
2.6.2026. 20:55
Nisam neutralan, ali nemam prethodno oformljeno misljenje i strankama i politici. Znam da je zivot u Srbiji los kako za mene tako i za ljude koje poznajem. Jos znam da mi je zainteresovanost za politiku i stranke probudila neiskvarena borba koju su studenti Srbije pokazali. Poceo sam da ucestvujem u svemu tome. Srecan sam zbog toga i osecam se korisno. Pomozite studentima u njihovoj borbi i ne ocekujte nista - dobicete sve sto se nikakvim novcem ne moze platiti. Vraticete se onim vrednostima za kojima svi vec dugo patimo, a to su: ljubav, solidarnost, postovanje i mir. Hvala svima koji su u ovoj borbi od samog pocetka. Nisam vas razumeo, a sada vas od srca sve pozivam da sledite moj primer. Pozdrav