Moj grad
Građani čistili prostor oko Opšte bolnice u Požarevcu u okviru akcije „Zavrni rukave“
Foto: Mitar Nikolić
U okviru velike nacionalne akcije čišćenja „Zavrni rukave“, koja je u nedelju održana širom Srbije, organizovana je i akcija uređenja prostora oko Opšte bolnice u Požarevcu.
Tokom akcije, uz učešće građana i volontera, prikupljeno je oko 15 džakova mešovitog otpada, kao i veća količina trave, granja i šiblja.
Stanje prostora oko bolnice ukazalo je da je ovom delu grada potrebno redovnije održavanje i dodatna pažnja, pa je nakon akcije dogovoreno da se u narednim danima organizuju nove volonterske aktivnosti čišćenja.
Ovogodišnja akcija „Zavrni rukave“ sprovedena je na 315 lokacija širom Srbije, uz učešće oko 5.600 ljudi. Tom prilikom prikupljeno je više od 15.650 kesa otpada, odnosno oko 156 tona smeća.
Akcija „Zavrni rukave“ smatra se jednom od najvećih građanskih inicijativa čišćenja u Srbiji i godinama okuplja veliki broj građana koji žele da doprinesu čistijem i uređenijem okruženju.

Zika
11.5.2026. 15:17
Zasto gospoda iz bolnice ne zavrnu rukave i da ociste svoj radni prostor ili da to uradi komunalno da bi gradjani mogli lepo da se osecaju ,pa malo cveca oa vise klupa za sedenje i da im bude prijatno kada dolaze u bolnicu.
Ciga
11.5.2026. 17:24
Ne budite maliciozni, leče ljude popodne i ne stižu.
Moki
11.5.2026. 18:42
E moj Žiko toliko ima nas koji smo neodgovorni,a kolilo vidim i ti si jedan od njih,pa smeće bacamo gde ko stigne,a gospode iz bolnice malo je da idu za nama i skupljaju smeće.Dovoljno je što menjaju pelene i presvlace bolesne i nepokretne.Nemoj da si na kraju srca već kada ćeš drugi put fa baciš papir od bureka koji si pojeo potraži korpu.
Lela
11.5.2026. 18:14
Bravo!
Maratonac
11.5.2026. 18:34
Interesantno je da se u nasem gradu uvek bavimo posledicama,a ne uzrocima problema?!Nisam nikada cuo da su gospoda koja rade u bolnici,lekari,medicinske sestre,tehnicari,pripadnici pratecih sluzbi sredjivali taj zivotni prostor oko ove ustanove!To im je ispod casti,zar ne?!!!
dzo
11.5.2026. 19:18
tisina tamo
11.5.2026. 21:11
A gradsko zelenilo ništa aaaa? Komunalno neeeee? Ok!
Pa nece
12.5.2026. 08:23
Nisu dovoljno placeni, ni zelenci ni doktori i sestre. Tolika bolnica a samo 15 dzakova eeee.
Maratonac
12.5.2026. 14:05
Sto niste objavili moj komentar?!Ne zelite istinu?!