Moj grad
Otvorena javna rasprava o Nacrtu dopune Programa gasifikacije Požarevca
Foto:Boom93/R. Momirović
Grad Požarevac uputio je poziv stručnoj javnosti i svim zainteresovanim građanima da učestvuju u javnoj raspravi o Nacrtu Dopune (II) Programa gasifikacije Grada Požarevca, koji je prvobitno usvojen na sednici Skupštine Grada Požarevca pod brojem 01-06-130/7V od 22. novembra 2011. godine.
Nacrt Dopune (II) Programa gasifikacije izradilo je preduzeće „GESCON PROJEKT“ doo iz Beograda.
Javna rasprava sprovodiće se u periodu od 8. do 22. maja 2026. godine.
Na zvaničnoj internet stranici Grada Požarevca, navodi se da su Program javne rasprave i tekst nacrta dostupni na internet stranici Grada Požarevca, u sekciji „Javne rasprave“, gde se nalazi i obrazac za dostavu pisanih komentara.
Međutim, link ka dokumentu "Dopuna II programa gasifikacije 2026" vodio je ka stranici na kojoj piše "Tražena stranica ne postoji ili je izbrisana".
Nakon objavljivanja ovog teksta, dokument je postao dostupan za pregled i preuzimanje na internet prezentaciji Grada Požarevca.
U saopštenju se navodi da građani, stručna javnost i ostali zainteresovani mogu svoje primedbe, predloge, komentare i sugestije dostaviti elektronskim putem na adrese [email protected] i [email protected], kao i poštom na adresu: Gradska uprava Grada Požarevca, Služba glavnog urbaniste, Drinska broj 2, Požarevac, sa naznakom: „Primedbe na Nacrt Dopune (II) Programa gasifikacije Grada Požarevca“.
Po završetku javne rasprave, Gradsko veće Grada Požarevca analiziraće pristigle primedbe, predloge i sugestije učesnika, nakon čega će sačiniti izveštaj o sprovedenoj javnoj raspravi.
Izveštaj će, kako je navedeno, biti objavljen na internet stranici grada u roku od 10 dana od okončanja javne rasprave.
Poziv za javnu raspravu biće objavljen na oglasnoj tabli Gradske uprave Grada Požarevca i na zvaničnoj internet stranici grada.

Mila
8.5.2026. 20:13
Link za navedeni nacrt nije dostupan.
Zika
9.5.2026. 07:48
Kakva gasifikacija treba narodu obezbediti sve opcije za grejanje jer su cene neprihvatljive jer de stave gas tu nema toplifikacije .Ko odlucuje u ime gradjana tj naroda
Patar Pan
9.5.2026. 19:47
Guše nas tri bloka elektrana, a mi da plaćamo GAS? STA JE NESPOSOBNJAKOVIĆI SA TOPLIFUKACIJOM? SRAM VAS SVE BILO
Gogi
10.5.2026. 07:46
Treba dovesti toplifikacija na potesu prema Tulbi. Odavno je obećano, kada će se to ostvariti. Kada smo zidali tamo kuće sve je obećano. A sada, dokle više da nas lažete
Ćaci
11.5.2026. 15:43
Šta se ovi iz užeg gradskog jezgra raskokodakali protiv gasifikacije? Nama na periferiji i u selima gas je spas.
Čekalica
13.5.2026. 09:51
Prvo toplifikacija pa ide gas..