Moj grad
Otvorena autobuska stanica „Beograd jug“
Foto: Ilustracija/Pixabay
Nova autobuska stanica „Beograd jug“ počela je sa radom u sredu, 29. aprila. Od ovog stajališta ubuduće će polaziti autobusi koji su do sada stajali na međumesnom stajalištu kod Autokomande.
Stanica „Beograd jug“ nalazi se u blizini saobraćajne petlje Autokomanda, u smeru ka Nišu, na posebno izgrađenoj saobraćajnoj površini uz auto-put kroz grad.
Kako nezvanično saznaje N1, peronska karta se na ovoj stanici za sada ne naplaćuje. Tokom prvog dana rada, patrola saobraćajne policije bila je prisutna na mestu nekadašnjeg stajališta na auto-putu i usmeravala autobuse ka novoj lokaciji.
Otvaranjem novog stajališta uvodi se i nova organizacija međumesnog, prigradskog i gradskog javnog prevoza u ovom delu grada. Sve linije prigradskog prevoza koje saobraćaju ka okolnim naseljima, umesto dosadašnjeg stajališta na Autokomandi, sada saobraćaju do „Beograda jug“, gde je u okviru ograđenog kompleksa obezbeđen prostor za prijem putnika i zaustavljanje vozila.
Važno je napomenuti da je autobus iz Požarevca ranije stajao na Autokomandi, ali će ubuduće saobraćati do nove autobuske stanice „Beograd jug“.
U zoni novog stajališta prolaziće i linije gradskog prevoza 18, 36 i 39, čije su trase izmenjene.

Zvezdica makedonija
1.5.2026. 01:23
Zašto nestaje ohritski autobus koji dolazi od makedonija nego mora da ide do novi beograt toje veoma bitno mi koji putujemo mnogo znači tu treba da staje .odlazno i dolazno
1.5.2026. 07:38
Ovo je dobra odluka.Pre je to bio jedan od razloga za guẓ̌vu u tom pravcu..Samo još kad bi se rešio problem sa isključenjem za dušanovac kod pijace...
LM
1.5.2026. 11:48
Mogla je ići neka fotografija ili mapa uz ovaj tekst
Lemi
1.5.2026. 15:32
Ma gde da se cimaju u ovom dobu komunikacija...
Miro
1.5.2026. 22:12
Ima fotografija,ali nije to kod nas. Kao da je iz Turske
Radoje
2.5.2026. 19:48
Bruka i sramota. To nije nikakva stanica, sramota za palanku i selendru! Beograd nema medjumesnu autobusku stanicu, to je Brže, Bolje, Jače u XXI vek!!!
Mira
2.5.2026. 19:52
Autoput kroz Beograd vise ne postoji
jELA
2.5.2026. 21:24
Gde silaze putnici koji dolaze u Beograd?
Sasa
20.5.2026. 16:51
Kod doma zdravlja Vozdovac,kao i do sada
spiri gonzales
20.5.2026. 19:48
svi sutobusi koji dolsze u Bgd. staju na autobuskoj stanici N. Beograf.
Neša
2.5.2026. 21:47
kakva je veza izmedju dve stanice. Odakle polaze autobus za mladenovac!
Jeste da...
20.5.2026. 15:52
Nema za mladenovac, ima samo za Mladenovac!
Pinjo
3.5.2026. 02:19
Čestitam gradskim vlastima! Obavezno dajte deo mape lokacije, ulice, raskrsnica, šta znači "jug" ?
Mrki
19.5.2026. 10:28
Prvo vidi na šta to liči, pa onda hvali. Trebalo je taj prostor natkriti, uraditi deo gde bi se ljudi sklonili kada su vrućine ili kise ,sneg, klupe za sedenje nedostaju ...
Zoki
21.5.2026. 06:36
Hvališ nešto, a na osnovu čega?
Đakon
19.5.2026. 14:37
Stanica Jug je odlično rešenje, jedina mana je što je teško doći do nje. Nema nijedan ozbiljan gradski autobus koji vodi do nje i - je osim ako ne računate 18,36 i 39 koji ne vode nigde.
NeLa PFC
19.5.2026. 23:32
Lepa slika,nastresnica,... Nema gde od kise da se čovek skloni,a i klupe za sedenje su kapaciteta oko 50 mesta! Ali važno da je pocela sa radom😭
Sasa
20.5.2026. 14:36
Daj, nači gramatiku i pravopis,pa onda komentariši.
Blok
20.5.2026. 19:47
Nisi ni ti bolji.
Gaga
20.5.2026. 16:53
Neka mi neko objasni kako da stignem sa Mirijeva do stanice Jug . Kojim busom,nijedan od navedenih ni blizu Mirijeva ne idu😡😡
Poletan
20.5.2026. 17:37
Ovim ,,Blokaderima,,sve smeta atakodje i ,,tzv,,opoziciji adok su bili na vlasti nista nisu uradili.
Dejan
20.5.2026. 19:15
Ja bih mozak koji je ovo smislio stavio u bus sa glavne stanice za Mladenovac,pa da gubi posle posla svaki dan još po desetak minuta.Što je problem da su prigradski autobusi ostali na istim stajališta????
Mepss
20.5.2026. 19:32
Skoro sam bio na glavnoj stanici. Bolje su natkrivene pijace u Bg. A klupu ko ugrabi, taj preživi. To je briga o starima i ostalim gradjanima Srbije.
Mile
21.5.2026. 10:50
Dosta nam je ovih kritizera -TRUTOVA- koji nisu u životu radili o građevini a daju primedbe kritikuju sve i sve znaju bolje
Radovan 4
21.5.2026. 20:06
Da li su napravili toalete