Moj grad
Prodata imovina „Standarda“ u Kostolcu za 166.700 evra
Foto: J.Rogožarski/Boom93
Deo imovine preduzeća „Standard“ d.o.o. u stečaju iz Kostolca prodata je kompaniji „Pobeda Compani“ d.o.o. iz Nove Pazove za 19.500.000 dinara, odnosno približno 166.700 evra, na javnom nadmetanju održanom 21. aprila 2026. godine.
Prodaja je sprovedena u organizaciji Agencije za licenciranje stečajnih upravnika. Početna cena iznosila je 18.966.750 dinara, a imovina je prodata po konačnoj ceni od 19.500.000 dinara.
Prodaja je oglašena 19. marta 2026. godine, a obuhvatila je poslovni prostor (dupleks) za koji nije utvrđena delatnost, upisan kao poseban deo broj 5, ukupne površine 638 kvadratnih metara (prvi sprat 318,63 m² i drugi sprat 319,17 m²). Prostor se nalazi u objektu broj 1 na katastarskoj parceli 799/14 KO Kostolac grad, u Ulici Veljka Dugoševića broj 8. Reč je o stambeno-poslovnoj zgradi izgrađenoj bez odobrenja za gradnju, sa pravom privatne svojine stečajnog dužnika (udeo 1/1), dok imalac prava nije posebno utvrđen.
Pored nepokretnosti, predmet prodaje bile su i pokretne stvari koje se nalaze na više lokacija, prema specifikaciji iz prodajne dokumentacije.

sasa
27.4.2026. 18:12
Koliko taj Eps ima radnika kada su yauyeli prostorije Standarta?
Nekada radnica Standarda
27.4.2026. 19:37
Hoće li nam isplatiti neisplaćene plate ili se lopovluk nastavlja?
Draža
27.4.2026. 20:31
Teška sramota, da privatnik iz Pazove prelicitira EPS. Izgubljen je objekat u koji je mnogo uloženo, krivac se zna.
Saki
28.4.2026. 02:04
Oprt neka mahinacija,preduzece je prodato po bar 3 puta manjoj ceni.
Saša Kg
28.4.2026. 02:46
Bravo Kostolčani, prodali ste simbol grada u centru grada za 260€ po kvadratu.
Mitar Kš
3.5.2026. 08:03
Simbol grada ?
28.4.2026. 12:21
Nije 1991. nego 1967.
Bagatela
28.4.2026. 13:28
Po ovome ispada prodato za 250-260€/m2 pa gde to ima. Moglo je i u poklon, sto je EPS ne kupi npr kad je decenijama koristi. I sta ce bude od zgrade sada stanovi tesko jer kanc prostorije su male za bilo kakav stancic...
29.4.2026. 14:32
Sta je sa dugovanjem standarda pi tuzbama Jos uvek nista ne leze na racune
Nenad
2.5.2026. 13:12
A šta je sa neisplaćenim zaradama i doprinosi.a za one koji su otišli ušli iz Standarda u penziju?? Mojoj majci ostali dužni platu za 2, a doprinose za 3 godine....