Moj grad
JKP „Komunalne službe“: Investitori ne poštuju propisane uslove za kontejnere u stambenim objektima
Foto:Ilustracija/Pixabay
JKP „Komunalne službe“ saopštile su da je uočeno sistematsko nepoštovanje propisanih uslova od strane pojedinih investitora prilikom izgradnje stambenih objekata.
Kako se navodi, u postupku izdavanja uslova investitorima jasno je definisana obaveza obezbeđivanja odgovarajućeg broja kontejnera za odlaganje komunalnog otpada, u skladu sa brojem stambenih jedinica. Međutim, na terenu se, kako ističu iz ovog javnog preduzeća, sve češće utvrđuje da pojedini investitori ovu obavezu ne ispunjavaju.
Kao primer se navodi da je za objekat sa 100 stanova propisano postavljanje približno 15 kontejnera, dok se u praksi, prema navodima JKP „Komunalne službe“, zatiče znatno manji broj, u pojedinim slučajevima svega četiri. To, kako se ističe, dovodi do preopterećenja postojećih kontejnera, odlaganja otpada van predviđenih mesta, stvaranja divljih deponija i narušavanja komunalnog reda i javne higijene.
Iz ovog preduzeća navode da raspolažu preciznim podacima o broju nedostajućih kontejnera, kao i evidencijom investitora koji nisu ispunili svoje obaveze. Prema tim podacima, trenutno nedostaje oko 248 kontejnera.
Dodaje se i da su obaveštenja o ovoj obavezi već postavljena na ulazima u stambene objekte, kako bi stanari bili informisani o situaciji.
JKP „Komunalne službe“ ovim putem upozorava investitore da su dužni da u potpunosti ispoštuju propisane uslove, uključujući nabavku i postavljanje potrebnog broja kontejnera pre useljenja objekta.
Kako se navodi, cilj ovih mera je zaštita komunalnog sistema, očuvanje čistoće grada i obezbeđivanje adekvatnih uslova za život građana.

Rade
27.4.2026. 20:51
Sve gore navedeno je tacno.Nikome od odgovornih ne pada na pamret,smestaj tih kontejnera.Nikome ne smeta sto su ti kontejneri
Kockica
27.4.2026. 21:28
Potrebno je da se postave kante za smeće od Lidla pa do Preduzeća za puteve kao i od Maksija pa do Metroa jer toliko ima smeća da je sramota ući u grad. Takođe je potrebno pokositi korov i sa jedne i druge strane jer ne može da se prođe posto trotoar ne postoji. Alergena toliko ima da mozes da se ugušis ali to očito nikoga nije briga.Jednom rečju industriska zona je pravo ruglo i lice grada. PREDUZMITE NEŠTO ZA POZAREVAC !!!
Zika
27.4.2026. 22:03
Pa zar nema komunalna milicja i inspekcija a kad primaju tehnicki objekte bitno da se jede i pije i poneko stavi pare u djep svi vole pare i ponekad zazmure da li neko proverava tehnicki prijem zgrada niko i nikad?????????
Nadica
27.4.2026. 23:20
JKP,, Komunalne službe" je dužno da zameni polomljene kontejnere, stare preko 12 godina. Mehanizam za zatvaranje poklopca, polome i pokrive radnici prilikom pražnjenja i leti se širi neprijatan miris iz nezatvorenih , prepunih kontejnera.
Požarevljanin
28.4.2026. 09:12
Ne poštuju ni planiranje određenih broj parking mesta. Izgrade zgradu sa 70 stanova i tu fali bar 50-ak parking mesta. Vlasnici stanova koji imaju garažu uglavnom vozilo drže na ulici jer ih mrzi da stalno ulaze i izlaze iz garaže. A kamoli što se ostalih stvari tiče. Umesto jedne kuće koja je bila na tom placu sad imamo oko 70 stanova i na taj priključak su priključeni voda, kanalizacija, struja.
Lala
28.4.2026. 22:12
Zaštool Jkp čistoća Zrenjanin ne daje kante svojim korisnicima a toliko plaćamo.Sramota....