„Požarevac put“ planira uvođenje novog saobraćajno-tehničkog rešenja u zoni Osnovne škole „Dositej Obradović“. Kako je navedeno iz ovog preduzeća, cilj je unapređenje saobraćajne infrastrukture i povećanje bezbednosti učesnika u saobraćaju.
Najznačajnija novina odnosi se na formiranje „Zone za bezbedno iskrcavanje i ukrcavanje dece“, koja je namenjena privremenom zaustavljanju vozila radi iskrcavanja i ukrcavanja učenika, bez mogućnosti parkiranja i napuštanja vozila.
Zona će biti jasno obeležena horizontalnom i vertikalnom signalizacijom. Planirano je postavljanje znaka zabrane parkiranja u dužini od 20 metara, sa dopunskom tablom „osim radnim danima od 7 do 20 časova”. Takođe je predviđeno postavljanje informativne table na oko 30 metara od zone, kao i obeležavanje kolovoza žutom isprekidanom linijom.
Širina saobraćajne trake u okviru zone iznosiće 2 metra, dok će dužina biti 15 metara, što omogućava istovremeno zaustavljanje do tri putnička vozila.
Foto: ,,Požarevac put"
Pored toga, planirano je postavljanje platforme visine 7 centimetara na postojećem pešačkom prelazu između škole i Sabornе crkve, radi lakšeg i bezbednijeg prelaska pešaka.
U drugom delu ulice, na ukrštanju sa Moše Pijade, predviđeno je uvođenje tri saobraćajne trake i obeležavanje četiri autobuska stajališta. Planom je obuhvaćeno i izmeštanje postojećeg pešačkog prelaza koji je ocenjen kao nebezbedan, navedeno je iz „Požarevac put“.
Foto: ,,Požarevac put"
Komentari
16
24.4.2026. 14:32
a habajuća površina saobraćajnice do Autobuske Porečkom ni peške više ne možeš da ideš
Petar
24.4.2026. 18:23
Ovo treba kod bukvalno svake škole, a svako rešenje raskrsnice kod autobuske stanice, koje ne uključuje kružni tok, je loše.
Bisa
24.4.2026. 19:45
I gde ce prelaziti ulicu Porecka kod zatvora? Strucnjaci su mislili da neko predje kod zatvora, pa onda na delu gde je trotoar 20cm da prodje do ulice KMV, a onda kod parkica da se vrati na desnu stranu gde je autobuska.? Van svake pameti. Kad se ide do Cacalice na pruznom prelazu postavljene su prepreke za pesake i bicikliste kao usporivaci. Brisanjem pesackog to vise nema funkciju. Imate li malo pameti?
Sasa
24.4.2026. 20:30
Prvo tu zamenite asfalt na kolovozu i uredite trotoare pa onda crtajte i farbajte signalizaciju do mile volje...
Dasa
25.4.2026. 07:04
Pa vi ne znate jednu šahtu da popravite ili postaviti na put,vi dajete rešenja,oplakoh od smeha
Tanja
26.4.2026. 09:08
Kace biti završen put da se ne ide više preko Brankova do naplatne rampe ukod Požarevca
Oš SVETI SAVA
28.4.2026. 08:46
Sramota kod oš Sveti Sava je haos kad padne kiša od bara. U ulici Nemanje Tomića pored škole posebno je deci problem od parkiranih automobila po trotoarima da pređu ulicu. Ajde malo da grad sređuje i 2. zonu grada a ne sav novac u centar. Nije Dositej jedina škola.
Ovaj sajt koristi kolačiće (cookies) za analitiku i poboljšanje korisničkog iskustva. Možete prihvatiti ili odbiti korišćenje kolačića.
Politika privatnosti.
16
24.4.2026. 14:32
a habajuća površina saobraćajnice do Autobuske Porečkom ni peške više ne možeš da ideš
Petar
24.4.2026. 18:23
Ovo treba kod bukvalno svake škole, a svako rešenje raskrsnice kod autobuske stanice, koje ne uključuje kružni tok, je loše.
Bisa
24.4.2026. 19:45
I gde ce prelaziti ulicu Porecka kod zatvora? Strucnjaci su mislili da neko predje kod zatvora, pa onda na delu gde je trotoar 20cm da prodje do ulice KMV, a onda kod parkica da se vrati na desnu stranu gde je autobuska.? Van svake pameti. Kad se ide do Cacalice na pruznom prelazu postavljene su prepreke za pesake i bicikliste kao usporivaci. Brisanjem pesackog to vise nema funkciju. Imate li malo pameti?
Sasa
24.4.2026. 20:30
Prvo tu zamenite asfalt na kolovozu i uredite trotoare pa onda crtajte i farbajte signalizaciju do mile volje...
Dasa
25.4.2026. 07:04
Pa vi ne znate jednu šahtu da popravite ili postaviti na put,vi dajete rešenja,oplakoh od smeha
Tanja
26.4.2026. 09:08
Kace biti završen put da se ne ide više preko Brankova do naplatne rampe ukod Požarevca
Oš SVETI SAVA
28.4.2026. 08:46
Sramota kod oš Sveti Sava je haos kad padne kiša od bara. U ulici Nemanje Tomića pored škole posebno je deci problem od parkiranih automobila po trotoarima da pređu ulicu. Ajde malo da grad sređuje i 2. zonu grada a ne sav novac u centar. Nije Dositej jedina škola.