Društvo

Četvoro članova REM-a u ponedeljak odlučuje o povratku u Savet

kamera mediji/pixabay ilustracija

kamera mediji/pixabay ilustracija

Izabrani članovi Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM), koji su u decembru podneli ostavke na te funkcije, u ponedeljak bi trebalo da donesu konačnu odluku o tome da li će se vratiti u to telo.

To je za FoNet rekla jedna od njih Mileva Malešević.

Skupštinski Odbor za kulturu i informisanje obustavio je u četvrtak postupak za predlaganje člana Saveta Regulatornog tela za elektronske medije (REM) kojeg predlažu nacionalne manjine i pozvao četiri člana koja su podnela ostavke - Rodoljuba Šabića, Milevu Malešević, Iru Prodanov Krajišnik i Dubravku Valić Nedeljković, da preuzmu funkcije u REM. Odbor je prihvatio i da novoformirani sastav Saveta REM napravi novi Statut Saveta.

"Još uvek se čeka pravno tumačenje u vezi sa našim povratkom. Skupštinski odbor je rekao da je njihov stav da smo mi i dalje legitimni, jer naše ostavke nisu ni prihvaćene u skupštini. Mi, ipak, želimo da to bude pravno ispravno", kazala je Malešević.

Šabić, Malešević, Prodanov Krajišnik i Valić Nedeljković su 19. decembra podneli ostavke na pisarnici Skupštine Srbije, ali je Odbor usvojio tekst koji je pripremila stručna služba u kom se navodi da ne postoje pravne smetnje da oni dostave izjašnjenje da prihvataju funkciju, s obzirom na to da im ostavke nisu verifikovane u Skupštini Srbije.

"Dogovorili smo se da ćemo u ponedeljak definitivno izaći sa nekim stavom", kazala je Malešević.