Info

Postavljen pontonski most preko Velike Morave kod Svilajnca

Foto: Facebook/Opština Svilajnac

Foto: Facebook/Opština Svilajnac

Pripadnici pontonirskih jedinica Vojske Srbije postavili su pontonski most preko Velike Morave kod Svilajnca, u blizini glavnog mosta na kojem je saobraćaj obustavljen od juna prošle godine, saopštilo je Ministarstvo odbrane.

Most je postavljen na zahtev lokalne samouprave kako bi se omogućio prelazak reke stanovnicima koji su nakon zatvaranja glavnog mosta bili prinuđeni da koriste alternativne pravce.

Zatvaranje glavnog mosta značajno je otežalo saobraćaj ne samo stanovnicima Svilajnca i okolnih mesta, već i građanima Požarevca koji koriste ovaj pravac ka Jagodini, Despotovcu, Resavskoj oblasti i auto-putu Beograd–Niš. Vozači su prethodnih meseci morali da koriste duže obilazne rute, najčešće preko Žabara i Velike Plane ili preko Jagodine, što je produžavalo putovanje i povećavalo troškove prevoza.

Kako se navodi, tokom radova izvršene su provere plovnih članaka, njihov transport rekom i postavljanje mosta. Nakon bezbednosnih provera i kontrole signalizacije, most je predat na korišćenje opštini Svilajnac.

Pontonski most mogu da koriste putnička vozila, motociklisti i pešaci, dok će autobusi i teretna vozila i dalje saobraćati alternativnim pravcima.

Prema saopštenju Ministarstva odbrane, za bezbednost i održavanje mosta biće zadužena dežurna posada koja će nadzirati njegovo funkcionisanje tokom korišćenja.